Rezidence

Studie rozsáhlého rodinného domu pro konkrétního zákazníka. Dům je řešen do L s přízemním provozním a obytným dvoupodlažním křídlem, tak aby příjezd do garáže byl co nejkratší, aby byl umožněn vstup do domu suchou nohou, a především aby vzniklo obytné átrium s jižní orientací, chráněné před větry.

Zimní zahrada s otevřenou vodní plochou vytváří příjemní mikroklima celého domu a příznivou energetickou bilanci. Je řešena přez obě podlaží. Komunikační prostory domu jsou prosvětleny okny, prosklenými dveřmi a střešními okny. Galerie ve druhém podlaží sloužící též jako knihovna je prosvětlena střešními okny s průhledem do krovu. podkrovím.

Je zde zvýrazněna horizontální linie a to jednak mírným sklonem střechy 22°, též terasou /ochozem/ který spojuje všchny obytné místnosti podkroví. Točité schody umístěné v rohu dispozice tvoří jakousi dominantu a uvítají je zvláště děti, neboť spojují podkroví s terasou a bazénem. Podkroví je téměř plnohodnotné podlaží, protože zkosení střechy je řešeno pouze v některých místnostech Rodinný dům bude zděný v systému Porotherm nebo Ytong s tesařskou vazbou krovu a se skládanou taškovou krytinou.

Popis:

Byt : 6 + 1 – dvougenerační

Zastavěná plocha : 257,59 m2

Užitná plocha všech místností : 347,83 m2,

přízemí : 210,65 m2

podkroví : 137,18 m2

Obytná plocha : 176,03 m2

Výška hřebene : 7,1 m

Stavba na klíč : 4,25 mil. Kč

Stavba svépomocí : 2,75 mil. Kč